Jau kādu laiku Latvijas alternatīvajā basketbola līgā ar Kristapa Valtera palīdzību darbojas stipendiju fonds, kas kādam no līgas spēlētājiem dod iespēju pilnveidot savas individuālās basketbola prasmes bez maksas. Pirmais, kurš izmantoja Kristapa Valtera stipendijas sniegtās iespējas, bija Konstantīns Talikovs.

Konstantīnam stāstot par viņa basketbola gaitām, šķiet tiešām likumsakarīgi, ka iespēju izmantot šo stipendiju ieguvis tieši viņš. Lai arī basketbols nav svešs, viņš trenējies gan skolas gados, gan arī, mācoties universitātē, tomēr tagad basketbola spēlēšanai bijis septiņus gadus ilgs pārtraukums. Nopietnākiem basketbola treniņiem Konstantīns atkal pievērsies pagājušā gada septembrī, kad sāka spēlēt LBAL, kur arī viņam tika piešķirtas 15 nodarbības Individuālās sagatavošanas basketbola skolā. Tagad, kad lielākā daļa nodarbību jau aizvadītas, stipendijas ieguvējs atzīst, ka treniņi ISBS viņam bijuši ļoti noderīgi.

Konstantīns: „Es mācos ātri un man patīk tā sajūta, ka sākumā daudz ko nemāku, patīk apgūt jaunas lietas. ISBS tam ir ļoti piemērota vieta, jo individuālajos treniņos treneris dalās ar savām zināšanām un pieredzi tieši ar tevi. Smejas. To, ko es pats  iemācītos 100 spēlēs, 20 minūtēs man izstāsta ISBS treneris. Un galvenais ir strādāt ar galvu, domāt līdzi!.

Sākumā uz ISBS treniņiem skatījos diezgan skeptiski, domāju, ko man tur parādīs tie mazie puikiņi?

Vērtīgākais ko iegūstu no ISBS treneriem, ir tūlītējā atgriezeniskā saite, kuras rezultātā iespējams pilnveidot ļoti daudzas lietas. Es jutu, ka varu spēlēt labāk, tikai nezināju, kā to izdarīt.

Pēc dažiem treniņiem jau varēju just izaugsmi. Esmu iemācījies spēlēt apdomīgāk un viltīgāk.

Viens no ieguvumiem ir dažādie pretinieku apspēlēšanas veidi. Es sapratu, ka to mēģināju vienā vai divos. Bet ir citi varianti un iespējas spēlēt daudzveidīgāk. Pretiniekam grūtāk un pašam interesantāk!”.

Par nākotnes plāniem Konstantīnam vēl lielas skaidrības nav. K: „Jebkur, kur atradīšos atdošu sevi maksimāli. Uzskatu, ka cilvēku dabā ir tiekties pēc izaugsmes un arī pats neslēpju, ka vēlos savu iespēju robežās spēlēt vislabākajā vietā. Paldies LBAL, paldies Kristapam Valteram par šo  iespēju trenēties ISBS.”

Konstantīns šo iespēju ir izmantojis, atstādams vēl četrus treniņus jaunās sezonās sākumam. K: „Tas pirms sezonas, atmiņas atsvaidzināšanai.”

LBAL spēlētājiem piedāvā lielisku iespēju izaugsmei un attīstībai Tagad jaunu treniņu ciklu ISBS ir uzsācis jau nākamais LBAL spēlētājs. Uz drīzu tikšanos!